Kick-off za Popravi.to - FixMyStreet projekt u HR za prijavu problema na javnoj infrastrukturi

Kick-off projekta “Popravi.to”

Open source aplikacija koja služi za prijavu problema na javnoj infrastrukturi

Općenite informacije o projektu te linkovi na sve potrebne resourse dostupni su na stranici ovog volonterskog projekta koju ćemo držati ažuriranom: Popravi.to (FixMyStreet Hrvatska). Internetska stranica na kojoj ćemo pokrenuti ovu aplikaciju biti će popravi.to.

Pozivamo zainteresirane da nam se jave za pomoć na projektu a za detalje pogledajte sljedeće postove:

Podaci o testnoj okolini:

Project management:

Bok,
kome se mogu javiti za ponuditi pomoć u projektu?
Božo Zeba

1 Like

Mozes meni na email ili privatna poruka ovdje.

Najava: Kick-off sastanak za članove projekta Popravi.to

Datum i vrijeme: četvrtak, 2021-01-14T18:00:00Z2021-01-14T19:30:00Z

Format: online putem Google Meet

Teme:

• kratko o nama i projektu
  • upoznavanje članova tima
  • formiranje timova po područjima zanimanja
  • indikativni plan projekta
  • popis zadataka

RSVP: Ovo je poziv svim prijavljenim u @PopraviTo ekipu, molim vas označite putem upitnika ispod odgovara li vam predloženi termin za kick-off online sastanak najkasnije do ponedjeljka 11. siječnja 2021. EOB (do kraja dana) - šutnja znači pristanak na predloženi termin. Ako neće biti velikih odstupanja, poslati ću link za meet najkasnije u utorak.

RSVP
  • može, odgovara mi u četvrtak u 19:00h
  • ne paše, molim u petak u 19:00h
  • ne paše, molim u subotu u 16:00h
  • ne paše mi ništa od navedenog

0 glasača

Odgovara mi za sad. Ne znam hoće li mi se promijeniti radno vrijeme.

1 Like

Termin je potvrđen: Kick-off sastanak za članove projekta Popravi.to

Datum i vrijeme: četvrtak, 2021-01-14T18:00:00Z2021-01-14T19:30:00Z

Format: online putem Google Meet

Teme:

Bilješke s kick-off sastanka

Voditelj projekta: Miroslav S.

Tehnička koordinacija: Miroslav S.
– dizajneri
– programeri
– linux system administratori
– prijevodi/lekture
– administratori portala

Koordinacija informacija: (TBD)
– team društvene mreže - Twitter, Facebook
– team za ostale kontakte s javnosti
– istraživači kontakt podataka tijela

Raspodjela zadataka po timovima:
(neke osobe su se javile za više ulopga, pa je druga uloga navedena kao “secondary”)

• dizajneri[1] - zadaci na Github kanban board - trebamo: dogovor dizajnera oko boja portala (svi), dizajn logoa (jedna osoba), dizajn za website (raspodjela screenova po članovima tima), izradu promo slika za drustvene mreze (viral materijali), promo materijali za ciljane skupine korisnika
    – Bojan K.
    – Elizabeta L.
    – Valentina V.
  • programeri[1] - zadaci na Github kanban board
    – Barbara P.
    – Renata Č.
  • prevoditelji[1] - Ispravak tekstova stranice Popravi.to putem Transifex usluge
    – Iva T.
    – Sanja P.
  • lektori[1] - nakon što su prijevodi gotovi i kada ćemo imati testni web, nastavljamo s lekturom: Ispravak tekstova stranice Popravi.to putem Transifex usluge
    – Iva T. (seconday)
    – Daria G. (secondary)
    – Tamara P. (secondary)
    – Melisa S.
  • Linux sistem administrator[1][2] - instalacija aplikacije, upgrade aplikacije i podešavanje potrebnih servisa na serveru
    – Dejan G.
  • istraživači[1] - zadatak ej opisan na Prikupljanje kontakt adresa za komunalne probleme, može se početi odmah
    – Zrinka Š.
    – Sanja P. (secondary)
  • administratori portala[1][2] - kada počnu pristizati podaci od istraživača - unos jedinica samouprave, kategorija za prijavu i email adresa za svaku kategoriju (vidi Popravi.to kategorije za prijavu problema)
    – i_k
  • moderatori portala[2] - nakon što počnu pristizati prijave - moderiranje zaprimljenih prijava, te označavanje onih koje su spam ili nisu sukladne našim uvjetima korištenja
    – Martina G.
    – Iva T.
    – i_k
  • manageri društvenih mreža i odnosa s medijima[1][2] - prije launcha projekta: objavljivanje informacija o projektu, status projekta; nakon launcha projekta: isticanje zanimljivih prijava sa portala - Github kanban board
    – Filip F.
    – Daria G.
  • koordinacija informacija - koordiniranje ne-tehničkih timova i tijeka informacija
    – Tamara P. (TBD)

Povezati ću timove u grupe pa možete unutar tima komunicirati putem alata kojeg si sami izaberete.